Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

O ŚW. WOJCIECHU Z PRZYJACIÓŁMI ZE SŁOWACJI

Dodano dnia: 05.12.2014

4.12.14 w czwartek, w naszej szkole miała miejsce kolejna wizyta nauczycieli z słowackiej miejscowości Salka. Tym razem gościli w klasie 6d na lekcji poświeconej św. Wojciechowi. Salka jest miejscowością silnie związaną z jego osobą (rejon działalności misyjnej świętego, herb Salki posiada jego wizerunek …), okolice Elbląga były świadkiem ostatniego, tragicznego epizodu jego życia. Lekcja przygotowana była w oparciu o materiały i środki Klubu św. Wojciecha działającego od 1997 roku w SP nr 1. Atmosferę spotkania umilały piosenki słowackie śpiewane przez naszych uczniów, osobiście wykonane prezenty dla gości i pyszne ciasta przygotowane przez dzieci i ich rodziców.

Wizyta realizowana była w ramach mobilności- Krótkich programów szkoleniowych dla nauczycieli biorących udział w  projekcie: „Lepszy start - edukacja kulturalna dzieci ze szkolnej świetlicy środowiskowej“ - współfinansowanego ze srodków Unii Europejskiej w ramach programu„Erasmus+“

Uczestnicy mobilności brali także udział w wizytach studyjnych, warsztatach, szkoleniach, seminariach, dyskusjach panelowych, wymianie doświadczeń i dobrych praktyk, spotkaniach.

 


Autor: Anna Radkiewicz

O ŚW. WOJCIECHU Z PRZYJACIÓŁMI ZE SŁOWACJI

Licznik odwiedzin
2 0 0 3 8 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.