KLASA DRUGA DAJE MATA

Dodano dnia: 11.12.2014

Od 1 do 10 grudnia uczniowie klas drugich uczęszczający na zajęcia szachowe rozegrali Mikołajkowy Turniej Szachowy pt. "Klasa druga daje mata". Dla większości dzieci był to pierwszy turniej w ich życiu.W sumie zagrało 58 uczniów w systemie szwajcarskim- szachy szybkie, w 4 rundach, po 8 minut dla zawodnika.

Z klasy IIa zagrało 11 uczniów, najlepszy wynik miał Hubert Śiwercz, zdobył 3 punkty, najlepsza dziewczynka to Aleksandra Konkol, zdobyła 1 punkt.

Z klasy IIb zagrało 18 uczniów, najlepszy wynik miał Michał Solarski, zdobył 4 punkty, najlepsza dziewczynka to Nikola Misiło, zdobyła 3 punkty.

Z klasy IIc zagrało 17 uczniów, najlepszy wynik miał Dominik Dembler, zdobył 2 punkty, najlepsza dziewczynka to Lena Behnke,  zdobyła 1,5 punktu.

Z klasy IId zagrało 12 uczniów, najlepszy wynik miał Aleksander Wronkowski, zdobył 3 punkty, najlepsza dziewczy nka to Iza Cielesz, zdobyła 2,5 punktu.

Następny etap turnieju to rozegranie finału-z każdej klasy najlepszy chłopiec i najlepsza dziewczynka rozegrali 4 partie o tutuł Mistrza i reprezentowanie szkoły w turnieju międzyszkolnym.

Na tym etapie wspaniała ósemka szachistów zajęła następujace miejsca:
Miejsce Imię i nazwisko Zdobyte punkty
I Michał Solarski 4 punkty
II Dominik Dembler 2 punkty
III Hubert Świercz 1 punkt
IV Aleksander Wronkowski 1 punkt

Wśród dziewczynek wyniki są nastepujace:
Miejsce Imię i nazwisko Zdobyte punkty
I Aleksandra Konkol 3 punkty
II Nikola Misiło 2 punkty
III Iza Cielesz 1 punkt
IV Lena Benke 1 punkt

Michał Solarski i Aleksandra Konkol dołączą do reprezentacji SP1 na Mikołajkowym Turnieju Międzyszkolnym juz 12 grudnia.

Trzymamy za nich kciuki!

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie mikołajkowe nagrody i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Fundację Pro-Scholam.

Gratulujemy wszystkim wspaniałej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Ciesielska

KLASA DRUGA DAJE MATA