Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

KOLEKCJA SKAŁ I SKAMIENIAŁOŚCI

Dodano dnia: 17.12.2014

Na zakończenie projektu edukacyjnego ukazującego geologiczne i antropogeniczne elementy przyrody nieożywionej, a także ślady dziedzictwa kulturowego najbliższej okolicy, regionu, utworzyliśmy w szkole kolekcję skał i skamieniałości. Wystawa jest prezentowana w gablocie na parterze tak, by każdy, kto odwiedza naszą szkołę, mógł podziwiać ciekawe zbiory geologiczne. Zupełnie niedawno (w sensie geologicznym), bo około 10-12 tys. lat temu Polskę Północną pokrywał lądolód skandynawski. Topniejąc, pozostawił na tym terenie przywleczone ze Skandynawii różne skały, które uczniowie klas IV – VI zauważyli podczas przyrodniczych wycieczek po Wysoczyźnie Elbląskiej oraz nad Bałtykiem. Oprócz ciekawych skał, niektórzy wyszukali niezwykłe okazy skamieniałości, czyli twarde jak kamień szczątki kopalnych zwierząt lub ich odciski w skałach. Świadczą one o przeszłości geologicznej tych terenów. Poza tym, wystawione są też muszle małży aktualnie żyjących w Bałtyku. W gablocie prezentujemy zbiory własne uczniów oraz nauczycieli przyrody naszej szkoły.

Małgorzata Światkowska


Autor: Anna Radkiewicz

KOLEKCJA SKAŁ I SKAMIENIAŁOŚCI

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 8 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.