Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

W KARNAWALE, W KARNAWALE

Dodano dnia: 16.01.2015

W dniu 15 stycznia 2015r klasa I a uczestniczyła w kolejnym koncercie przygotowanym przez Elbląską Orkiestrę Kameralną pt. "Karnawałowa feta". Uczniowie chętnie tańczyli w baletowych spódniczkach do dźwięków walca z "Jeziora łabędziego" Piotra Czajkowskiego, wyobrażali siebie jako karnawałowych piratów do melodii znanej z filmu "Piraci z Karaibów". Przy "Tańcu węgierskim nr 5" Johannesa Brahmsa i czardaszu z operetki "Księżniczka Czardasza" energicznie akompaniowali kwartetowi na instrumentach perkusyjnych. Przy tym ostatnim utworze część dzieci zajęła się kolorowaniem przygotowanych szablonów księżniczek.Atrakcją zajęć był występ solistki, Marii Malinowskiej (sopran), która wykonała czardasza i energetyczne  "Boogie-Woogie" do którego wszystkie dzieci zatańczyły skacząc, klaszcząc i śpiewając razem z wokalistką. "Karnawałowa feta" połączyła elementy muzyki, tańca, śpiewu i plastyki. Dzięki wielu atrakcjom 45-minutowe spotkania minęły w mgnieniu oka.

Beata Ciołek



Autor: Izabela Pawełczak

W KARNAWALE, W KARNAWALE

Licznik odwiedzin
1 6 8 6 5 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.