Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WIZYTA W GIMNAZJUM NR 3

Dodano dnia: 25.03.2015

W poniedziałek 23.03.2015 r. uczniowie szóstych klas a oraz d wybrali sie na przeszpiegi do Gimnazjum nr3 przy ul. Królewieckiej. Podczas Otwartych Drzwi zapoznali się z bogatą i interesującą ofertą zajęć lekcyjnych i dodatkowych - popołudniowych. Świetnie się bawili przy różnych stoiskach prezentujących koła pozalekcyjne, np. teatralne czy historyczne. Degustowali swojski chleb ze smalcem własnorecznie wytworzony przez gimnazjalistów i licealistów "dwójki". W ciekawy sposób, podczas inscenizacji, dowiedzieli się o przywilejach, jakie król Kazimierz Jagiellończyk przekazał naszemu miastu. Najcięższym orzechem do zgryzienia dla naszych przyszłych absolwetów, a potecjalnych gimnazjalistów będzie wybór drugiego języka."Włosi" omamili dobrym spagetti, "Hiszpanki" poczęstowały dziwnymi ciasteczkami z zielonym nadzieniem, "Niemiaszki" nakarmili kartoflami w sosie twarogowym, a na koniec "Rosjanie" napoili herbatką z samowara. Pewnie język zostanie wybrany, w zależności od kulinarnych upodobań! 

Nasi uczniowie, na pewno, zostaną przyjęci do tego gimnazjum z otwartymi rękami, ponieważ na absolwentów "Jedynki" zawsze można liczyć. Wielu z nich jest w Gimnazjum nr3 i Liceum Ogólnokształcącym nr2 laureatami oraz finalistami jednej bądź kilku olimpiad przedmiotowych, np. Kinga, Agnieszka, Marta. W obecnych szóstoklasistach też drzemie ogromny potencjał naukowy, o czym mogli się przekonać gospodarze Drzwi Otwartych podczas prezentowania doświadczeń chemicznych.
Dzięki wizycie w Gimnazjum nr 3, przyszła szkoła dla naszych pupili nie będzie taka straszna.
Małgorzata Światkowska 


Autor: Anna Radkiewicz

WIZYTA W GIMNAZJUM NR 3

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 9 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.