Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

GEOCERTYFIKAT

Dodano dnia: 17.04.2015

15 kwietnia, w środę nasza szkoła odbierała GEOCERTYFIKAT potwierdzający, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Elblągu wyróżniła się działaniami edukacyjnymi i wychowawczymi podejmującymi zagadnienia georóżnorodności otoczenia i inicjatywami ukazującymi geologiczne i antropogeniczne elementy przyrody nieożywionej. Uroczystości związane z wręczeniem geocertyfikatów odbyły się w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, w którym wykonano przepiękne lapidarium z ogromnymi głazami narzutowymi. Rozdanie geocertyfikatów uświetniły przemowy zaproszonych gości z Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Urzędu Gminy w Nowym Mieście Lubawskim. Każda nagrodzona placówka edukacyjna otrzymała wspaniałą i niepowtarzalną statuetkę geologiczną, ciekawe książki oraz scenariusze do dalszej realizacji edukacji przyrodniczo-geologicznej, a co najważniesze - bogatą, opisaną już, kolekcję 25 skał i minerałów.

Statuetką naszej szkoły jest minerał - cytryn, pochodzący z Brazylii. Jest to kamień szlachetny, odmiana kwarcu (chemicznie, to dwutlenek krzemu SiO2). Należy do minerałów rzadkich. Nazwa pochodzi od: starofrancuskiego słowa citrin – żółty. W Polsce cytryn występuje koło Jeleniej Góry i Nowej Rudy w Sudetach. Ze względu na barwę jest cenionym kamieniem jubilerskim. 
Jesteśmy wśród 41 placówek oświatowych województwa warmińsko-mazurskiego, które za swoją działalność zostały nagrodzone geocertyfikatami. W Elblągu, ze szkół podstawowych, tylko SP-1 i SP-11 otrzymały takie wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do zdobycia przez naszą szkołę GEOCERTYFIKATU w jego pierwszej edycji. 
Małgorzata Światkowska   


Autor: Anna Radkiewicz

GEOCERTYFIKAT

Licznik odwiedzin
2 0 0 3 4 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.