OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

Dodano dnia: 23.04.2015
22 kwietnia 2015 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu zorganizowano ,, Sportową Olimpiadę Przedszkolaka’’. Udział w niej wzięły dzieci z Przedszkoli nr 17 i 23, Przedszkole ,, Przyjaciele Kubusia”, Przedszkole ,, Bajka’’, Przedszkole ,, Mały Geniusz’’. Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej w duchu idei olimpijskiej. Olimpiadę rozpoczęto od uroczystego wniesienia znicza olimpijskiego. Następnie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie sportowe, obiecując zdrową rywalizację i dobrą zabawę. Konkurencje sportowe rozpoczęli dorośli przedstawiciele przedszkoli, a były to skoki w workach. W kolejnych dwunastu konkurencjach zmagały się już przedszkolaki. Po każdym wyścigu 5-osobowe jury przydzielało punkty, które potem komisja sędziowska sumowała. Olimpiadę Przedszkolaka wygrało Przedszkole nr 17, zajmując I miejsce, II miejsce zajęło Przedszkole ,, Bajka”, III miejsce zdobyło Przedszkole ,,Przyjaciele Kubusia”,  miejsce IV zajęło Przedszkole nr 23, V miejsce Przedszkole ,,Mały Geniusz”. Cała impreza przebiegła w miłej i wesołej atmosferze. Bez względu na wynik wszystkie grupy otrzymały słodkie nagrody i dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Organizator imprezy
Ewa Czarnecka