WYCIECZKA EDUSCIENCE

Dodano dnia: 25.04.2015

23 kwietnia w czwartek klasy szóste a oraz d uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych w Sopocie. Najpierw dzieci zwiedziły kurort, podziwiały stare, zabytkowe kamienice i nowoczesne budowle, takie jak Krzywy Dom. Obowiązkowo spacerowały po najdłuższym molo nad Bałtykiem (511,5m). I, niestety, zaspokoiły głód na fast foody w Mc Donalds lub KFC. Syci uczniowie odbyli Zajęcia z programu Eduscience, podnoszące ich matematyczno-przyrodnicze kompetencje, w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie. Pobrali próbki wody morskiej, by oznaczyć jej zasolenie i kwasowość pH. Uczestniczyli w wielu doświadczeniach związanych z chemią i biologią morza, stawiali hipotezy o wyciągali wnioski. Wykonali postery ilustrujące wiedzę, jaką nabyli w Instytucie. Kilka osób, aktywnością na zajęciach, zasłużyło na oceny celujące z przyrody.

Pogoda była wspaniała, Sopot urzekający swą atmosferą, pracownice naukowe poprowadziły zajęcia interesująco, a dzieci sprostały wszystkim zadaniom, więc w drodze powrotnej, w autokarze, wrzało od opowiadanych wrażeń.

Małgorzata Światkowska

WYCIECZKA EDUSCIENCE