Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ

Dodano dnia: 30.04.2015

W ramach projektu „Erasmus+ - Lepszy start” dzieci ze świetlicy popołudniowej pojechały w dniach 17.04 – 23.04 2015 roku na Słowację. 
Program pobytu na Słowacji przewidywał wiele atrakcji edukacyjno-kulturalnych, artystycznych jak i turystycznych. Odwiedziliśmy dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Salce, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy w wielu zajęciach: tańczyliśmy zumbę, poznaliśmy regionalne tańce ludowe. Braliśmy udział w zajęciach muzycznych i plastycznych. Dzieci z obu szkół wspólnie  opracowały scenariusz zajęć teatralnych poświęcony życiu i śmierci św. Wojciecha, który jest patronem Salki, a jednocześnie jest ważną postacią dla naszego regionu, gdyż jego męczeńska śmierć miała miejsce w Świętym Gaju koło Elbląga.
W Regionalnym Domu Kultury braliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych z zakresu filcowania wełny, tkania dywanów, wyrabiania ozdób ze skóry i liści kukurydzy. Poznaliśmy w jaki sposób dawniej mieszkano, ubierano się i gotowano. Mieliśmy okazję zjeść zupę z kotła oraz pizzę z kamiennego, starodawnego pieca.
Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc między innymi Esztergom z Bazyliką św. Wojciecha, gdzie odbyła się inscenizacja bitwy pod Parkanami. Zapaliliśmy również znicze pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego, który brał udział w tej bitwie. Byliśmy na zamku w Wyszegradzie, w Komarnie, gdzie podziwialiśmy piękne kamieniczki zbudowane w różnych stylach, a w mieście Sentendre zwiedziliśmy skansen węgierski. Odbyliśmy też całodniową wycieczkę do Budapesztu, gdzie poznaliśmy historię i najciekawsze zabytki miasta.
Podczas pobytu na Słowacji mieliśmy również czas na chwilę relaksu w basenach termalnych Sturowa, czas na lody, wspólne zabawy sportowe z dziećmi z zaprzyjaźnionej szkoły.  Mimo bariery językowej, dzieci bez problemów komunikowały się ze sobą, dobrze się bawiły i miło spędziły czas.  Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie, które tym razem odbędzie się w naszej szkole!Autor: Izabela Pawełczak

SŁOWACJA

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 0 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.