Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ZAJĘCIA W KADYNACH

Dodano dnia: 10.05.2015

7.maja uczniowie klas szóstych b, c i d uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo-ekologicznych w Kadynach. Pan leśnik Mytych przedstawił zagadnienia o lesie. Omówił rolę drzew, znaczenie i sposoby ochrony lasów oraz całej przyrody w Polsce. Podczas tych zajęć terenowych dzieci udoskonaliły rozpoznawanie drzew po liściach i korze, także poznały kilka pospolitych roślin runa leśnego: miodunkę, gwiazdnicę wielkokwiatową, gajowca żółtego, marzankę wonną, zawilca gajowego i podagrycznika. Żadnych z tych kwitnących roślin nie można było zerwać, ponieważ znajdowaliśmy sie na terenie rezerwatu "Kadyński las". Mieliśmy także okazję zobaczyć zarośniętą już nieczynną kopalnię gliny, którą swego czasu wydobywano na potrzeby miejscowych cegielni. Przechodzilismy obok nieczynnej cegielni, w której powstawały kiedyś słynne na całą Europę wyroby z majoliki, np. przepiękne kafle piecowe i figurki. Był też czas na podziwianie krajobrazu z wieży widokowej, hasanie po lesie i lody z miejscowego sklepu. 

Potem uczniowie wykonali piękne rysunki kraobrazu na Zalewem Wiślanym. Ciepły słoneczny dzień sprzyjał rekreacji na plaży. Co poniektórzy wystawili do słońca swe blade ciała, inni aktywnie odpoczywali, grając w piłkę lub spacerując wzdłuż wody. Bardziej spostrzegawczy, obserwowali ptactwo wodne - w oddali wdzięczyły się do siebie łabędzie.
Po pamiątkowych zdjęciach pod pomnikiem przyrody - Dębem Jana Bażyńskiego, zdrowo zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do zakurzonego miasta.
Małgorzata Światkowska


Autor: Anna Radkiewicz

ZAJĘCIA W KADYNACH

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 3 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.