Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO ZUO

Dodano dnia: 10.05.2015

8 maja uczniowie klas 5c i 5d wraz z opiekunami udali się do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu gdzie uczestniczyli w lekcji ekologicznej. Zapoznali się z historią Zakładu, dowiedzieli się o potrzebie oraz sposobach segregowania i zagospodarowania surowców. Następnie zapoznali się z pracą Zakładu, poprzez wysłuchanie prezentacji na jej temat. Po części teoretycznej  rozwiązywali krzyżówki i testy, które wykazały wysoki stopień zaabsorbowanych wiadomości. Wycieczka po ZUO w towarzystwie pracownika, pozwoliła na zdobycie wiedzy, jak postępuje się z odpadem od produkcji śmiecia do jego zagospodarowania, jak wykorzystuje się odpady do wytworzenia paliwa alternatywnego. Uczniowie oglądali sortownię, kompostownię, magazyny. Na własne oczy zobaczyli wiele ton odzyskanych surowców wtórnych  i mogli uświadomić sobie ich wielki wpływ na ochronę surowców naturalnych. Autor: Anna Radkiewicz

Licznik odwiedzin
2 1 3 9 5 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.