CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

Dodano dnia: 10.05.2015

Dnia 8.05.15 uczniowie klasy Ia i Ib wraz z opiekunami byli na wycieczce w „CENTRUM NAUKI EXPERYMENT” w Gdyni. Dzieci na tej interaktywnej wystawie uczyły się nie z książek, lecz poprzez zabawę. Pobudzały swoją ciekawość i wyzwalały kreatywność. W „HYDROŚWIECIE” poznały tajemnice wodnego świata – budując tamy, zapory, tworząc wiry. Z zagadnieniami przyrodniczymi spotkały się w „DRZEWIE ŻYCIA”. W sekcji „AKCJA CZŁOWIEK” zajrzały do środka ludzkiego ciała, a niektórzy przeprowadzili nawet operację! Wczuły się w rolę osoby niepełnosprawnej, próbując poruszać się na wózku inwalidzkim natrafiając na różne urbanistyczne utrudnienia. Wielkie wrażenie wywoływało także pozorowane trzęsienie ziemi. Uginające się bagno pod nogami również robiło duże wrażenie. Dzieci bawiły się świetnie i pełne wrażeń wróciły do domu.

Agnieszka Flakowska i Beata Ciołek

GDYNIA