XIII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI

Dodano dnia: 25.05.2015

21 maja wzięliśmy udział w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy przygotowali najciekawsze doświadczenia i pokazy na III Szkolny Festiwal nauki. W nagrodę otrzymali możliwość swych prezentacji przed szeroką społecznością uczniowską i nauczycielską nie tylko z Elblaga. Nasze stoiska doświadczalne odwiedzili też uczniowie z Malborka. Poza tym, eksperymenty "Jedynki" budziły zachwyt u maluszków z elbląskich przedszkoli i uczniów innych podstawówek. Obserwujący pokazy naszych dzieci różni nauczyciele, kiwali z uznaniem głowami i postanowili niektóre proste, ale niezwykłe doświadczenia powtórzyć ze swoimi uczniami. Pani dr J. Nowak - koordynator całego przedsięwzięcia w PWSZ dziwiła się, iż mieliśmy tak dużą frekwencję, wyraziła swe uznanie dla dziecięcych pokazów i zaprosiła uczniów z SP-1 już na następny rok!

Niektóre dzieci miały okazję wypowiedzieć się do mikrofonów przedstawicieli różnych mediów: radia i telewizji.Z pasją opowiadały o przygotowanych przez siebie eksperymentach.
Na zakończenie Festiwalu, uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach o ...betonie, prowadzonych przez p. Brzezińskiego. Zajęcia były tym ciekawsze, że dzieci poznały męża swojej (jak to same określiły) najlepszej nauczycielki w-fu!
Małgorzata Światkowska

XIII BAŁTYCKI FESTIWAL NAUKI