ROWEROWY TOR PRZESZKÓD

Dodano dnia: 25.05.2015

W piątek, 22 maja chętni uczniowie wzięli udział w próbnych przejazdach rowerowym torem przeszkód. Tor typowy dla zdających na kartę rowerową czwartoklasistów okazał się niezwykle trudny dla starszych uczniów. Przejazdy budziły wiele emocji. Okazało się, iż wielu rowerzystów musi poprawić swe umiejętności pokonywania różnych przeszkód, aby bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Na czas pokonywania toru przeszkód uczniowie otrzymali, zakupione przez szkołę, kaski ochronne. Dzieci chętnie założyły nowe, "twarzowe" nakrycia, które dopasowały sobie do głów regulacyjnymi pokrętłami w kaskach. Po zajęciach, kaski wróciły do pudła, w oczekiwaniu na najbliższy rajd rowerowy.

Bogusława Totczyk i Małgorzata Światkowska

ROWEROWY TOR PRZESZKÓD