BEZPIECZNE LATO NAD WODĄ 2015

Dodano dnia: 29.05.2015
 W  ramach realizacji wspólnej misji jaką jest propagowanie bezpiecznego  wypoczynku wśród dzieci i młodzieży, dnia 26 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie „Bezpieczne lato nad wodą”. Uczniowie klas  I – VI   uczestniczyli w pogadankach prowadzonych przez pana Marcina Trudnowskiego z „Grupy Wodnej” - pedagoga i instruktora ratownictwa WOPR. Zapoznali się z zasadami bezpiecznej kąpieli w akwenach, reagowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia, umiejętnego  korzystania  ze sprzętu pływającego. Mieli okazję założyć kamizelki ratunkowe i  asekuracyjne, uczyli się udzielać w bezpieczny sposób pomocy osobie, która wypadła z łodzi. Uczestnicy akcji edukacyjnej otrzymali  pisemne certyfikaty. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku podczas wakacji.

Pedagog szkolny - Katarzyna Janiszewska-Mizerska

BEZPIECZNE LATO NAD WODĄ 2015