NA OLIMPIE

Dodano dnia: 31.05.2015
W piątek, 29 maja, uczniowie klas piątych przenieśli się na chwilę do starożytności, do Grecji, by chociaż na moment wcielić się w bogów, boginie, nimfy i herosów. Reprezentanci klas zmierzyli się ze znajomością mitów rozwiązując zagadki, krzyżówki, rozszyfrowując związki frazeologiczne. Nie obyło się również bez tańców greckich, które przedstawiły przepiękne boginie. Punktem kulminacyjnym imprezy były inscenizacje wybranych mitów.
W czasie spotkania, jak to bywa w czasie igrzysk olimpijskich, wręczone zostały nagrody laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych, którzy odnieśli zwycięstwa w dziedzinach: przyrody, matematyki, języka polskiego, języka angielskiego i historii.
Wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom dopisywał humor. Zmagania na Olimpie wygrała klasa 5d. Drugie miejsce zajęła klasa 5b, trzecie - 5c i czwarte - 5a.
Wszytkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

W. Paczkowski i B. Olszewska

NA OLIMPIE