Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYCIECZKA DO HEWELIANUM

Dodano dnia: 22.06.2015

19 czerwca uczniowie klas szóstych: a, d, e oraz 8 chłopców z klasy 5d wyjechali na wycieczkę do Gdańska. Głownym celem było Centrum Nauki Hewelianum. Najpierw jednak dzieci spacerowały po Głównym Mieście, tzw. Starówce, zapoznając się ze sztandarowymi zabytkami Gdańska, takimi jak: Stary Żuraw, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna. Obejrzeli Wyspę Spichrzów znajdującą się między mostami: Krowim i Zielonym, na której uwagę uczniów przykuła olbrzymia karuzela - Młyńskie Koło. Przeszli urokliwą uliczką Mariacką, pełną sklepików z wyrobami złotniczymi. Na Długim Targu, tuż pod Zieloną Bramą spotkali przystojnego pirata, który był tak uprzejmy, że dał się dzieciom dotknąć i sfotografować. Bystre dziecięce oczy wypatrzyły zrekonstruowany wielki termometr rtęciowy ze skalą Fahrenheita z jednej i Celsjusza z drugiej strony. Pogoda sprzyjała wycieczce, termometr wskazywał ok. 68 stopni F, czyli 21 stopni C. Po Starówce część uczniów udała się do Hewelianum na zajęcia, na wystawie "Na zdrowie", a część poszła przekąsić coś na ząb. Potem była zamiana ról. Największym zainteresowaniem w centrum nauki cieszyły się okulary, które po założeniu, symulowały zachowanie mózgu po spożyciu alkoholu i narkotyków. Wypełniając karty pracy, uczniowie poznali budowę układu pokarmowego, kostnego i oddechowego. Niektórzy tak przyłożyli sie do wykonywania resuscytacji, że łamali manekinowi żebra! Oblegane też było stanowisko, na którym dzieci badały swoją zdolność koncentracji uwagi. Niemal każdy chciał sprawdzić na symulatorze, jak będzie wyglądał mając 60 - 70 lat. Wiele emocji sprawiło pstrykanie sobie zdjęć na ciekawym tle. Jedną fotografię całej grupy na tle wysokich gór, uczniowie przesłali na adres szkoły, z nadzieją, że zostanie umieszczone na jej stronie Internetowej. Po naukowych zajęciach, dzieci pobyły na placu zabaw, huśtając się i bawiąc w chowanego. Radosne, nakarmione i wyedukowane pociechy wróciły szczęśliwie do domów.

Małgorzata Światkowska


Autor: Anna Radkiewicz

WYCIECZKA DO HEWELIANUM

Licznik odwiedzin
2 0 1 0 6 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.