I ROWEROWY FESTYN RODZINNY

Dodano dnia: 25.06.2015

24 czerwca, na terenie szkolnym, przeprowadzono I Rowerowy Festyn Rodzinny pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”. W Festynie wzięli udział uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami i nauczycielami II etapu nauczania oraz rodziny uczniów (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie). Zaproszono także gości: kierownika Sekcji Turystycznej „Włóczybuty” AZS PWSZ w Elblągu i ks. Proboszcza Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Wprawdzie ks. Proboszcz był niebecny, ale wyjednał nam znośną pogodę, bez deszczu, dzięki czemu wszystkie konkurencje i zabawy odbyły się zgodnie z planem.

Program Festynu:
•Porady pedagogiczno-psychologiczne dla rodziców.
•Poczęstunek kawą (herbatą) dla rodziców i nauczycieli.
•Poczęstunek ciastem i napojami dla wszystkich uczestników Festynu.
•Konkurs „Super bezpieczny rowerzysta” nt. znajomości zasad bezpiecznego ruchu rowerowego.
•Konkurs sprawnościowy „Linoskoczek” .
•Przejazd torem rowerowym „Zręczny rowerzysta” .
•Tor przeszkód i zabawy konstrukcyjne dla małych dzieci – rodzeństwa.
•Zabawa „Nasza mama jest najpiękniejsza”- wykonanie na miejscu stroju dla mamy ew. wychowawczyni (wraz z prezentacją) z przyniesionych bibułek przez każdą klasę i materiałów szkolnych.
•Przeciąganie liny, klasa kontra klasa z pomocą rodziców.
•Zabawy zręcznościowe dla wszystkich.
•Konkurs „Wyborowy strzelec”, strzelanie do małej bramki, dla wszystkich.
Chyba najwięcej radości przyniosła zabawa „Nasza mama jest najpiękniejsza”. Projektantki stanęły na wysokości zadania i wystroiły mamy według autorskich projektów. Wśród modelek były: Hinduska, Indianki, Tajwanka, dziewiętnastowieczne: kwiaciarka i szlachcianka oraz strojnisie z bliżej nieokreślonej epoki i lądu. Między prywatnymi mamami znalazły się mamy szkolne - wychowawczynie i p. szatniarka oraz dwie uczennice: Natalka, i Julka. Wszystkie modelki zachowywały się, jakby prezentacja na wybiegu była ich chlebem powszednim! Super!
Uczestników zabaw i konkursów nagradzano słodyczami, zwycięzców uhonorowano dyplomami. Słodkości dla milusińskich sponsorowała Fundacja Pro Scholam.
Szczególne podziękowania kieruję do nauczycieli, którzy bezpośrednio byli zaangażowani w organizację i przebieg naszego Festynu. Ich trud i poświęcenie, żeby wszystko "grało" jest godny szacunku! Dziękuję!
Małgorzata Światkowska

I ROWEROWY FESTYN RODZINNY