ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS SZÓSTYCH 2015

Dodano dnia: 25.06.2015

Gdzieś na krawędzi życia
Tam, gdzie blady wschód słońca kłuje w oczy
Jest droga do nieskończoności.
Przeszli nią już oni,
Teraz nasza kolej.

"Ale to już było i nie wróci więcej..." takimi słowami uczniowie klas szóstych zakończyli swój występ na uroczystej gali, która miała miejsce 25 czerwca w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu.
W czasie uroczystości wyróżnieni zostali Najlepsi z Najlepszych Szkoły Podstawowej nr 1, który rozsławili jej imię w województwie i Polsce odnosząc sukcesy na płaszczyźnie nauki i sportu.
Dyrekcja szkoły wyłoniła wśród szóstoklasistów 11 osób, które dostąpiły zaszczytu otrzymania tego tytułu. Należą do nich:  Weronika Lewandowska z kl. 6d, Jakub Nienadowski z kl. 6d, Sara Breś z kl. 6d, Karolina Lubiszewska z kl. 6a, Agnieszka Wawro z kl. 6d, Weronika Szafrańska z kl. 6d, Kacper Mamczyński z kl. 6e, Bartosz Kończak z kl. 6a, Zofia Górecka z kl. 6d i Anna Prokopowicz z kl. 6c - laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych i olimpiad językowych. Nagrodę oraz list gratulacyjny otrzymała również Maja Tazuszel z kl. 6a za wybitnie osiągnięcia w grze w szachy i reprezentowanie naszej szkoły w zawodach wojewódzkich. Wśród nagrodzonych, podczas gali, znaleźli się też uczniowie klas piątych: Krzysztof Maksymowicz z kl. 5c i Michał Malinowski z kl. 5d, którzy są znakomitymi pływakami i odnoszą sukcesy w zawodach pływackich na szczeblu wojewódzkim. Medale otrzymali też miłośnicy piłki nożnej, którzy zajęli II miejsce w Finale Wojewódzkim XV Turnieju o Puchar Tymbarku. Byli to uczniowie klas piątych w osobach: Jakub Apanowicz, Szymon Bober, Marcel Gugnon, Maks Gurski, Aleks Łęcki, Bartosz Ornoch, Szymon Ratajczyk, Bartłomiej Szymaniec, Michał Wencki i Nikodem Wierzbicki.
Były przemówienia, podziękowania, kwiaty, wspomnienia, które wycisnęły łzy z oczu uczniów, rodziców i nauczycieli.
Wszystkim szóstoklasistom życzymy dalszych sukcesów w gimnazjach i prosimy:
NIE ZAPOMINAJCIE O SWOJEJ JEDYNCE!!!

Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z uroczystości >>>

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS SZÓSTYCH 2015