OGÓLNOPOLSKIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dodano dnia: 23.09.2015

22 września w związku z ogólnopolską akcją "Sprzątanie Świata - Polska 2015" wzięliśmy udział w porządkowaniu Bażantarni. Uczniowie klas czwartych, pod opieką swych wychowawców zbierali śmieci z najbardziej uczęszczanych fragmentów szlaków: niebieskiego i czerwonego. Zebrali niewiele odpadów, ponieważ dzieci z innych szkół elbląskich też odśmiecały nasz ulubiony las komunalny. Czwartoklasiści zapoznali się z przyrodniczymi informacjami na tablicach poglądowych stojących przy alejach spacerowych. Poza tym uczestniczyli w leśnych zajęciach ekologicznych prowadzonych przez pracownika Parku Krajobrazowego "Wysoczyzna Elbląska" - p. Zbigniewa Zagrodzkiego oraz p. Małgorzatę Światkowską. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać, po liściach i korze, kilka gatunków drzew leśnych i parkowych. Po intensywnej pracy fizycznej i umysłowej dzieci piekły kiełbaski nad ogniskiem przygotowanym przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Oczywiście, ważnym punktem programu wypadu do Bażantarni był aktywny wypoczynek: gry w piłkę, zabawy na polanie i zbiórka kasztanów. Na zakończenie zajęć odbył się, dla chętnych uczniów, mini konkurs zdobytej świeżo wiedzy przyrodniczej. Ci, którzy wykazali się szerokimi wiadomościami i umiejętnościami otrzymali nagrody - zestawy zdjęć leśnych zwierząt. Specjalnie wyróżniono Maję z 4c - grą edukacyjną - za wyjątkowo bogate wiadomości na temat drzew. Dziewczynka była dumna, że tatuś stolarz przekazał jej swą wiedzę. Brawa dla taty!
Radosne, dotlenione i zaopatrzone w praktyczną wiedzę dzieci, wróciły do domów.

Małgorzata Światkowska

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015