WIZYTA FUNKCJONARIUSZEK ZE SM

Dodano dnia: 06.10.2015

6 października naszą szkołę odwiedziły strażniczki miejskie. Dzieci były zafascynowane obecnością funkcjonariuszy, a największą frajdę sprawiło im obejrzenie z bliska radiostacji krótkofalowej, kajdanek czy pałki wielofunkcyjnej typu Tonfa. Poznały także elementy ubioru służbowego strażnika i charakter jego pracy. Były to dla nich istotne obrazy i informacje, gdyż większość z nich nie widziała dotąd strażnika miejskiego.Omawiano również z dziećmi bezpieczne zachowania na drodze, kontakt z nieznajomym oraz co zrobić w danej sytuacji np. gdy się zgubimy w sklepie bądź na ulicy. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało odblask z numerem alarmowym straży miejskiej.

WIZYTA SM