PIERWSZY KROK DO MISTRZOSTWA

Dodano dnia: 27.10.2015

W dniach 18-25 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie Polski Związek Szachowy zorganizował IGRZYSKA SZKOLNE W SZACHACH-PIERWSZY KROK DO MISTRZOSTWA. W Igrzyskach udział wzięli najlepsi zawodnicy Turnieju Finałowego Edukacja przez Szachy w Szkole, który odbył się na Stadionie Narodowym, zwycięzcy Igrzysk Szkolnych Szkół Podstawowych oraz czołowi zawodnicy Mistrzostw Polski do lat 10 i 12. Do Drzonkowa przyjechało ponad 100 dzieci ze wszystkich województw w kraju.Z SP1 z Elblaga udział wzięło 6 zawodników: Aleksander Asenhajmer, Kacper Bąk, Dominik Politański,Grzegorz Stromski,  Mikołaj Szuba oraz Konrad Żyhałko, uczniowie klas IVa i IVd. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach: A - większość zawodników posiadało ranking międzynarodowy FIDE oraz B - zawodnicy bez rankingu FIDE.Zawodnicy zagrali 7 rudn turniejowych.

TURNIEJ SZACHOWY 2015