Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

Dodano dnia: 08.11.2015

5 listopada w czwartek odbył się w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. Przystąpiło do niego 16 uczniów z klas szóstych. Mieli oni do rozwiązania 26 zadań opartych na podstawie programowej z przyrody. Dzieci musiały wykazać się wiedzą głównie z zakresu biologii i geografii. Elementy fizyki i chemii, które uczniowie poznają na lekcjach przyrody, zostawiono pewnie na finał - etap wojewódzki, dla tych dzieci, które zakwalifikują się do dalszych zmagań. Ale tego dowiemy sie dopiero 17 grudnia, kiedy zostanie ogłoszona lista uczniów dopuszczonych do konkursu przyrodniczego na etapie wojewódzkim. Największym problemem dla uczestników czwartkowego konkursu było skupienie uwagi na realizacji polecenia. Wiedza, jakiej oczekiwano od konkursowiczów nie przedstawiała większych trudności, ale polecenia były skomplikowane, wymagały dużej koncetracji i logicznego myślenia. Dzieci z dysleksją raczej nie mają szans na zakwalifikowanie sie do dalszego etapu, mimo szerokiej wiedzy przyrodniczej. Czas przeznaczony na rozwiazywanie zadań konkursowych - 60 minut, też sprzyjał uczniom bez żadnych dysfunkcji. Musimy teraz uzbroić się w cierpliwość i czekać na wyniki. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły walkę ze swoimi słabościami (kółka przyrodnicze odbywały się na 7.10) przygotowując się do konkursu i życzymy najwyższej punktacji!
 

Małgorzata Światkowska i Halina WojciechowiczAutor: Izabela Pawełczak

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 5 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.