ZAJĘCIA KULINARNE NA ŚWIETLICY POPŁUDNIOWEJ

Dodano dnia: 09.11.2015

Dnia 05 listopada 2015r. na świetlicy popołudniowej odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem nasi  podopieczni przygotowali tortillę. Zajęcia podzielone były na kilka etapów. Na początku rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w kuchni, zwróciliśmy uwagę na to czego dzieci nie powinny robić same i na co mają uważać podczas samodzielnego przygotowywania posiłku oraz o wartości odżywczych jakie są zawarte w świeżych warzywach . Następnie, po  przygotowaniu stanowisk pracy, umyciu rak, nałożeniu fartuchów i podziale na grupy, przystąpiliśmy do pracy. Na każdym stanowisku dzieci kroiły różne warzywa. Po połączeniu dały nam pyszną sałatkę warzywną do tortilli. Dzieci wykonały również sos jogurtowo-czosnkowy.  Na koniec przyszła upragniona chwila czyli konsumkcja. Każdy z uśmiechem sam zawijał tortillę i polewał wybranym sosem. Widok dzieci jedzących z apetytem warzywa udowadnia, że można je zachęcić do jedzenia warzyw- tylko potrawa musi być atrakcyja, najlepiej wykonana samodzielnie.  Mimo ogromu pracy jaki był za nami wszyscy byli zadowoleni, a przede wszystkim wszyscy byli najedzeni.

TORTILLA