Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ZAJĘCIA KULINARNE NA ŚWIETLICY POPŁUDNIOWEJ

Dodano dnia: 09.11.2015

Dnia 05 listopada 2015r. na świetlicy popołudniowej odbyły się kolejne zajęcia kulinarne. Tym razem nasi  podopieczni przygotowali tortillę. Zajęcia podzielone były na kilka etapów. Na początku rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w kuchni, zwróciliśmy uwagę na to czego dzieci nie powinny robić same i na co mają uważać podczas samodzielnego przygotowywania posiłku oraz o wartości odżywczych jakie są zawarte w świeżych warzywach . Następnie, po  przygotowaniu stanowisk pracy, umyciu rak, nałożeniu fartuchów i podziale na grupy, przystąpiliśmy do pracy. Na każdym stanowisku dzieci kroiły różne warzywa. Po połączeniu dały nam pyszną sałatkę warzywną do tortilli. Dzieci wykonały również sos jogurtowo-czosnkowy.  Na koniec przyszła upragniona chwila czyli konsumkcja. Każdy z uśmiechem sam zawijał tortillę i polewał wybranym sosem. Widok dzieci jedzących z apetytem warzywa udowadnia, że można je zachęcić do jedzenia warzyw- tylko potrawa musi być atrakcyja, najlepiej wykonana samodzielnie.  Mimo ogromu pracy jaki był za nami wszyscy byli zadowoleni, a przede wszystkim wszyscy byli najedzeni.Autor: Izabela Pawełczak

TORTILLA

Licznik odwiedzin
2 0 6 3 8 9
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.