Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

V MISTRZOSTWA MDK W SZACHACH

Dodano dnia: 24.11.2015

W dniach 18 i 20 listopada odbyły się V MISTRZOSTWA MDK w szachach  klasycznych. Ze względu na dużą liczbę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 Mistrzostwa zorganizowano w tejże szkole. W zawodach wystartowało 72 zawodników z 9 szkół elbląskich, w tym 48 z SP1. Szachiści zagrali 6 rund, po 30 minut dla zawodnika. Był to turniej indywidualny, w którym zawodnicy mogli zdobyć kategorie szachowe. Oprócz możliwości uzyskania norm na  kategorie, szachiści walczyli o zwycięstwo w turnieju.

Po rozegraniu 6 rund zajęli następujące miejsca:

I miejsce Dominik Politański 6 pkt SP 1
II miejsce Kondrad Żyhałko 5,5 pkt SP 1
III miejsce Igor Walczak 5 pkt SP 16
IV miejsce Michał Graczyk 5 pkt SP 6
V miejsce Hubert Walczak 5 pkt SP 16
VI miejsce Aleksander Asenhajmer 5 pkt SP 1
VII miejsce Filip Rekiel 5 pkt SP 18

 Miejsca wśród dziewcząt:

I miejsce Martyna Miros 4 pkt SP 6
II miejsce Maja Brzezińska 4 pkt SP 18
III miejsce Paulna Zatorska 4 pkt SP 1
IV miejsce Nikola Traczyk 3 pkt SP 1
V miejsce Monika Szuba 3 pkt SP 1
VI miejsce Aleksandra Mickiewicz 2,5 pkt SP 1

Udział w turnieju był bezpłatny, nagrody oraz poczęstunek ufundował MDK i UKS Skoczek działający przy SP1. Sędzią głównym turnieju był pan Bogdan Siwoń, sędziami pomocniczymi były p.Irena Sokołowska i p.Grażyna Ciesielska. Szachy to sport, który cieszy się coraz większą popularnością, a rodzice dostrzegają jego wielkie walory w rozwoju osobowości dziecka. Przed zawodnikami UKS Skoczek Turnieje Mikołajkowe, treningi do mistrzostw województwa oraz  III Turnieju Finałowego w Warszawie

Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy wspaniałej gry i życzymy dalszych sukcesów.

Grażyna Ciesielska

 

 Autor: Izabela Pawełczak

V MISTRZOSTWA MDK W SZACHACH

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 7 5
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.