EDUKACJA ORNITOLOGICZNA

Dodano dnia: 24.11.2015

23 listopada odbyło się w Elbląskim Centrum Edukacji Ekologicznej spotkanie dla nauczycieli, którzy realizowali edukację ornitologiczną przy pomocy pakietów edukacyjnych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W naszej szkole lekcje o ptakach , które można spotkać w naszych miejskich parkach, przeprowadziła p.Małgorzata Światkowska. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczyciela, szkoła otrzymała w prezencie materiały edukacyjne do wykorzystania na kolejnych zajęciach ornitologicznych: 2 opakowania puzzli "Ptaki Polski - sikory" i program komputerowy "O ptakach w mieście". Na pewno będziemy kontynuować lekcje o ptakach, ponieważ zwierzęta te są wdzięcznymi acz płochliwymi obiektami do obserwacji. Dzieci lubią poznawać sylwetki różnych ptaków, ich zwyczaje i biologię, ponieważ ptaki są niezwykle ciekawe!

Małgorzata Światkowska

EDUKACJA ORNITOLOGICZNA