KASDEPKOWE PRZYGODY

Dodano dnia: 25.11.2015

Książki Grzegorza Kasdepke są na liście ulubionych książek uczniów szkół podstawowych, w związku z tym dla uczniów klas IV został zorganizowany konkurs pt. „Kasdepkowe przygody”, który odbył się 24 listopada 2015 roku w bibliotece szkolnej. Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z treścią pozycji pt.: „Co to znaczy …101 zabawnych historyjek, które pozwalają zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”.
Uczniowie klas czwartych wykazali się dobrą znajomością przygód Bartusia, co pozwoliło im na umiejętne objaśnianie różnych powiedzeń, które również wykorzystywane są w życiu codziennym.
I miejsce otrzymała drużyna z klasy IV c
II miejsce otrzymała drużyna z klasy IV d
III miejsce otrzymała drużyna z klasy IV b
IV miejsce otrzymała drużyna z klasy IV a
Wszyscy uczestnicy mają jeszcze za zadanie przygotować prace plastyczne ilustrujące głównego bohatera książki i jego zabawne historyjki. Pracę mogą wykonać dowolną techniką na formacie papieru A3.
Planowane są również inne konkursy czytelnicze dla każdego poziomu edukacyjnego
w oparciu o wybrane pozycje Grzegorza Kasdepke. Pod koniec roku szkolnego nastąpi podsumowanie konkursów z udziałem wszystkich uczniów, którzy wzięli w nich udział. Głównym celem całego projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych oprócz tego zapoznanie uczniów z twórczością pisarza, doskonalenie umiejętności czytania i wykorzystywania tekstu literackiego do nauki i zabawy.

Magdalena Korba - Bronicka

KASDEPKOWE PRZYGODY