Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

KONKURS FRAZEOLOGICZNY

Dodano dnia: 25.11.2015

„Istnieją w języku polskim utarte połączenia wyrazowe, wprowadzane do wypowiedzi jako pewne gotowe całości. Cechą charakterystyczną takich związków jest to, że rozumienie ich znaczenia nie wynika bezpośrednio z rozumienia ich znaczenia treści poszczególnych słów tworzących taki związek. Takie ustabilizowane połączenia wyrazowe, których znaczenie ma charakter całościowy, noszą nazwę frazeologizmów lub związków frazeologicznych. Ogromna większość potknięć i błędów spotykanych w pracach uczniowskich polega na niewłaściwym doborze składników związków frazeologicznych. Ćwiczenie umiejętności poprawnego posługiwania się frazeologizmami jest bardzo ważnym elementem pracy nad kształceniem sprawności językowej uczniów. Związki frazeologiczne szczególnie często używane są w języku potocznym. Czynią go one żywym, barwnym, bardziej obrazkowym oraz dosadnym.” („Biblioteka w Szkole 04/2015). W związku z doskonaleniem umiejętności sprawnego posługiwania się frazeologizmami 23 listopada 2015 roku odbył się „Konkurs frazeologiczny” zorganizowany dla uczniów klas V.
Uczestnicy konkursu musieli podać poprawne objaśnienia związków frazeologicznych.
I miejsce zdobyła klasa V c
II miejsce zdobyła klasa V b
III miejsce zdobyła klasa V d i V a

Magdalena Korba - BronickaAutor: Izabela Pawełczak

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 7 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.