ANDRZEJKI W KLASACH I - III

Dodano dnia: 30.11.2015

30 listopada klasy młodsze starym polskim obyczajem organizowały w swoich klasach zabawy andrzejkowe. Andrzejki to dzień pełen wróżb, marzeń i zabawy. Wszyscy wróżą sobie, aby poznać tajemnicę przyszłości. Zatem dzieci lały na wodę roztopiony  wosk przez dziurkę w kluczu. Następnie na podstawie ulanego kształtu, wróżyły co je czeka w przyszłości. Ustawiały też buciki, aby dowiedzieć się kto z klasy pierwszy zmieni stan cywilny. Były też wróżby dotyczące przyszłych żon i mężów: jak będą mieli na imię, kim będą? Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta traktują te wróżby z przymrużeniem oka, czyli jako wesołą zabawę. Oprócz wróżb dzieciom czas umilały poczęstunki oraz  tańce z konkursami.

Ewa Czarnecka

ANDRZEJKI KLAS I - III 2015