Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ANDRZEJKI W KLASACH I - III

Dodano dnia: 30.11.2015

30 listopada klasy młodsze starym polskim obyczajem organizowały w swoich klasach zabawy andrzejkowe. Andrzejki to dzień pełen wróżb, marzeń i zabawy. Wszyscy wróżą sobie, aby poznać tajemnicę przyszłości. Zatem dzieci lały na wodę roztopiony  wosk przez dziurkę w kluczu. Następnie na podstawie ulanego kształtu, wróżyły co je czeka w przyszłości. Ustawiały też buciki, aby dowiedzieć się kto z klasy pierwszy zmieni stan cywilny. Były też wróżby dotyczące przyszłych żon i mężów: jak będą mieli na imię, kim będą? Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta traktują te wróżby z przymrużeniem oka, czyli jako wesołą zabawę. Oprócz wróżb dzieciom czas umilały poczęstunki oraz  tańce z konkursami.

Ewa CzarneckaAutor: Izabela Pawełczak

ANDRZEJKI KLAS I - III 2015

Licznik odwiedzin
2 0 0 2 9 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.