KONKURS BARBÓRKOWY

Dodano dnia: 04.12.2015

2 grudnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Barbórkowy "Matematyka w przyrodzie". Na nasze zaproszenie, kierowane do wszystkich elbląskich podstawówek, odpowiedziały cztery szkoły: 11, 16, 18 i 21. Na ostatnią chwilę dołączyliśmy ekipę z naszej szkoły - uczniów z klasy 6d, którzy przygotowali się do konkursu samodzielnie. Czteroosobowe zespoły szkolne rywalizowały ze sobą, rozwiązując różnego typu zadania matematyczne, przyrodnicze i informatyczne. Na koniec uczniowie mogli się odstresować poprzez wysiłek sportowy, takie było nasze założenie. Niestety, wyzwania sportowe dostarczyły mnóstwo emocji i przyniosły nieoczekiwany rezultat. Po prostu, reprezentacji naszych szóstoklasistów żadna ekipa nie zdołała pokonać (we wszystkich 5 konkurencjach). Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy, ponieważ wykazali się wiedzą i umiejętnościami na prawie równym poziomie. Jedni wiedli prym w matematyce, inni w przyrodzie, a jeszcze inni świetnie radzili sobie z zadaniami informatycznymi. Treści wszelkich zadań były związane z górnictwem. W przerwie pracy umysłowej, dzieci otrzymały kaloryczny poczęstunek i pigułkę łatwo przyswajalnej wiedzy w postaci filmu o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Wszystkich uczestników nagrodzono podarunkami zasponsorowanymi przez Fundację Pro Scholam oraz Zakład Energetyczny Energa w Elblągu. Serdecznie dziękujemy sponsorom!
Dziękujemy nauczycielom z zaprzyjaźnionych szkół za trud przygotowania uczniów i współtworzenie doskonałej atmosfery podczas konkursu.
Barzo dobra współpraca i zaangażowanie wielu nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły zaowocowały dobrym poziomem organizacji i sprawnym przebiegiem imprezy.

Małgorzata Światkowska

KONKURS BARBÓRKOWY