BIEGI NA ORIENTACJĘ

Dodano dnia: 08.12.2015

5 grudnia, w sobotę, kilkoro czwartoklasistów pod opieką p. Małgorzaty Światkowskiej uczestniczyło w imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Elbląskim Klubem Orienteeringu GRYF przy JW. 4260 - w siódmej edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, które odbyły się na Starówce. Trasa dziecięca biegła wokół i po terenie szkoły ponadgimnazjalnej ZSTI przy ul. Rycerskiej. Nasi uczniowie, po raz pierwszy znaleźli się w sytuacji, kiedy przydatna się stała umiejętność czytania mapy. Każde dziecko otrzymało plan Starówki z zaznaczonymi ośmioma punktami, które należało odnaleźć w terenie, potwierdzić to specjalnym perforatorem i jak najszybciej dotrzeć do mety. Dzieci pełne obaw, czy samodzielnie sobie poradzą, wyruszyły pojedynczo na trasę. Wyniki przeszły wszelkie oczekiwania! Maluchy świetnie wypadły w tej rywalizacji. Czwartoklasistki, w swojej kategorii (dziewczęta ze szkoły podstawowej) zajęły czołowe miejsca:
Patrycja Rudnicka 4a - I miejsce
Katarzyna Szandrocha 4c - II miejsce
Aleksandra Kruszewska 4a - III miejsce
Wiktoria Grabowska 4a - IV miejsce.
Chłopcy mieli większą konkurencję i tylko Mateusz Rosiak z 4c uplasował sie na III miejscu w kategorii chłopców ze szkół podstawowych.
Dzieciom bardzo podobała się taka forma zajęć na świeżym powietrzu. Postanowiły wziąć udział w styczniu w kolejnej edycji biegów na orientację. Zmęczeni, z wypiekami na twarzy, dumni i zadowoleni, wrócili nasi zwycięzcy do domów.
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom uczestniczącym w tych zawodach odwagi i wytrwałości!

Małgorzata Światkowska

BIEGI NA ORIENTACJĘ