POZNAJEMY PRACĘ MEBLARZA

Dodano dnia: 08.12.2015

07.12.15r. uczniowie klasy III d odwiedzili Fabrykę Mebli Wójcik przy ulicy Mazurskiej. Przewodnikiem był pan Bogdan Pudlik, który opowiedział czym zajmuje się ta firma i przeprowadził dzieci przez wszystkie etapy produkcji. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się maszynom sterowanym komputerowo, które ułatwiają pracę ludziom i powodują, że wszystko jest precyzyjnie wykończone i dopasowane. Firma zatrudnia ok. 1200 osób, a meble są sprzedawane do wielu krajów Europy, np. Niemiec, Czech, Francji, Anglii, Hiszpanii. Codziennie z fabryki wyjeżdża kilkadziesiąt samochodów z produktami tej firmy.

Katarzyna Kreft

PRACA MEBLARZA