SZLACHETNA PACZKA

Dodano dnia: 10.12.2015

Szlachetna Paczka – to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej realizowany przez Stowarzyszenie ,,Wiosna”. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Oprócz  rzeczy materialnych, rodziny dostają sygnał, że to również od nich zależy czy zmienią swoją sytuację. Szlachetna Paczka dociera do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc stają się impulsem do zmiany.
Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do tej pięknej akcji. Zbieraliśmy trwałą żywność oraz środki czystości i artykuły higieniczne dla potrzebującej, konkretnej rodziny. Zaangażowanie naszych uczniów, rodziców i nauczycieli było ogromne. Pokazaliśmy jak ważne w procesie wychowania młodych ludzi jest dzielenie się z innymi. To taka wzruszająca akcja i zachwycający ludzie, którzy w Szlachetnej Paczce uczestniczyli. Wszystkim darczyńcom mówimy – DZIĘKUJEMY!

Ewa Czarnecka

SZLACHETNA PACZKA