GRUDZIEŃ MIESIĄCEM PATRONA SZKOŁY

Dodano dnia: 14.12.2015

14.12.15r. odbyła się prezentacja utworów Adama Mickiewicza przygotowana z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin patrona naszej szkoły. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy II a, którzy opowiedzieli o życiu i twórczości poety. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali wybrane utwory wieszcza. Uczennica klasy III a Julia Sulkowska pięknie wyrecytowała wiersz „Pani Twardowska”. Uczniowie klasy III b przygotowali bajkę „Pies i wilk”. Klasa III c zaprezentowała utwór „Lis i kozioł”, a klasa III d przypomniała powiedzenie, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” przedstawiając bajkę „Przyjaciele”. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, ale publiczności najbardziej podobał się życiorys Adama Mickiewicza przedstawiony przez uczniów klasy II a w rytmie rapu. Jego żywiołowe wykonanie zostało nagrodzone gromkimi brawami.Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości na cześć patrona naszej szkoły.

Katarzyna Kreft, Beata Ciołek

GRUDZIEŃ MIESIĄCEM PATRONA