WYSTAWA "JAN PAWEŁ II I JEGO PRZYJACIELE"

Dodano dnia: 16.12.2013

31 października uczniowie kl. VA,VIA,VIB z opiekunami przybyli do Biblioteki  Pedagogicznej na wystawę "Jan Paweł II i Jego przyjaciele" prace elblążanki p. Haliny Gnat oraz wystawę biblioteki zatytułowaną  "Papież dialogu". Mogliśmy  jeszcze raz w październiku powspominać naszego wielkiego rodaka. Następnie pod pomnikiem Jana Pawła II , przy katedrze, pomodliliśmy się spełniając prośbę Jana Pawła II: "Módlcie się za mnie za życia mego i po śmierci mojej".

Zwiedziliśmy także katedrę, gdzie w kaplicy bł. Karoliny Kózkównej uczniowie poznali historię Jej życia, która jest patronką młodzieży, również elbląskiej. Wystrój katedry, szczególnie obrazy, to lekcja historii także dawnego Elbląga. W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

WYSTAWA "JAN PAWEŁ II I JEGO PRZYJACIELE"

IOD: iod@ecuw.elblag.pl