Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

BIEGI NA ORIENTACJĘ

Dodano dnia: 11.01.2016

9 stycznia uczestniczyliśmy w biegach na orientacje organizowanych przez elbląski MOSiR. W IV zawodach Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientacje w sezonie 2015-2016 naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas czwartych pod opieką p. Małgorzaty Światkowskiej. Mimo tego, że tylko dwoje dzieci wiedziało, na czym polega taki bieg, ponieważ uczestniczyło w grudniowej edycji, to powtórzyliśmy sukces sprzed miesiąca. Oto wyniki:
w kategorii szkół podstawowych - dziewczęta:
I miejsce - Natalia Szopka 4a
II miejsce - Katarzyna Szandrocha 4c
III miejsce - Angelika Jaroszek 4b
IV miejsce - Wiktoria Balicka 4a
chłopcy:
II miejsce - Fabian Kotyza 4b
III miejsce - Mikołaj Szuba 4a
IV miejsce - Patryk Rojek 4a
V miejsce - Łukasz Hejnowicz 4d
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek, a niektóre z nich miały szczęście podczas losowania i przypadły im nagrody od sponsorów biegów: album o mistrzach sportu, dziecięce kalendarze książkowe oraz książeczki o technice biegów na orientacje. 
Czwartoklasiści z wielkim przejęciem i bardzo ambitnie podeszli do rywalizacji. Przygotowali właściwe obuwie i strój sportowy odpowiednio do pogody. Trochę przestraszyli się mapy, a właściwie planu terenu, na którym odbywał się bieg - okolice Gimnazjum Nr 7 na Zatorzu. Dopiero na minutę przed startem, było możliwe wytłumaczenie dzieciom, jak orientować się za pomocą tego planu. Sprawiły się na medal, szybko pojęły zasady i dały z siebie wszystko!
Czekając na wyniki, dzieci korzystały z aury zimowej bawiąc się wokół gimnazjum: lepiły bałwana i rzucały się śnieżkami. Miały też możliwość odpoczynku w ciepłych pomieszczeniach szkoły i poczęstowania się ciepłą herbatą.
Wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły, ledwo zdążając na kolejną imprezę - Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Małgorzata Światkowska
PS. Następne biegi na orientacje odbędą się w lutym, w Parku Modrzewia. Zapraszam chętne dzieci z klas 4-6 oraz rodziców z młodszymi dziećmi(są też kategorie: dorośli mężczyźni, kobiety oraz rodzinna). Informacje na stronie internetowej organizatora, czyli MOSiR Elbląg.Autor: Izabela Pawełczak

BIEGI NA ORIENTACJĘ 9.01.2016

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 0 7
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.