Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

FESTIWAL NAUKI W I LO

Dodano dnia: 23.01.2016

21 stycznia uczniowie klas: 6a, 6c i 6d wzięli udział w Festiwalu Nauki, który odbywał się w I Liceum Ogólnokształcącym.
Szóstoklasiści odwiedzili laboratorium biologiczne, gdzie przeprowadzali obserwacje i doświadczenia, które pozwoliły im na odpowiedź na następujące pytania: Czy skrobia jest obecna w produktach spożywczych? Czy wysiłek fizyczny ma wpływ na wartość tętna i ciśnienia krwi? Jakie właściwości nadają kościom składniki mineralne? Czy wszystkie komórki roślinne posiadają chloroplasty?
Przeprowadzali również doświadczenia fizyczne oraz szukali rozwiązań gier i zabaw logicznych na matematyce. Interesującą przygodę przeżyli na języku polskim, gdzie musieli zmierzyć się ze związkami frazeologicznymi. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.


                                    Barbara OlszewskaAutor: Izabela Pawełczak

Licznik odwiedzin
1 6 8 6 3 8
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.