FESTIWAL NAUKI W I LO

Dodano dnia: 23.01.2016

21 stycznia uczniowie klas: 6a, 6c i 6d wzięli udział w Festiwalu Nauki, który odbywał się w I Liceum Ogólnokształcącym.
Szóstoklasiści odwiedzili laboratorium biologiczne, gdzie przeprowadzali obserwacje i doświadczenia, które pozwoliły im na odpowiedź na następujące pytania: Czy skrobia jest obecna w produktach spożywczych? Czy wysiłek fizyczny ma wpływ na wartość tętna i ciśnienia krwi? Jakie właściwości nadają kościom składniki mineralne? Czy wszystkie komórki roślinne posiadają chloroplasty?
Przeprowadzali również doświadczenia fizyczne oraz szukali rozwiązań gier i zabaw logicznych na matematyce. Interesującą przygodę przeżyli na języku polskim, gdzie musieli zmierzyć się ze związkami frazeologicznymi. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Barbara Olszewska