Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

ELBLĄG WCZORAJ I DZIŚ

Dodano dnia: 10.02.2016

 Pod takim hasłem odbył się dzisiaj, 9 lutego, tuż przed 71. rocznicą zdobycia Elbląga przez wojska radzieckie, apel upamiętniający tamte dni. W czasie uroczystości uczniowie mieli możliwość obejrzenia unikatowych filmów przedstawiających Elbląg przed wybuchem II wojny światowej i Elbląg tuż przed zdobyciem w 1945 roku.

Młodzież podziwiała również stare zdjęcia ukazujące ogrom zniszczenia sześciu lat okrutnej wojny. Dużą atrakcją okazało się porównywanie fotografii ukazujących ruiny Elbląga 1945 roku ze współczesnymi, odbudowanymi budynkami.Ten punkt wywołał niesamowite poruszenie wśród uczestników apelu.
W dalszej części programu odbyła się  prezentacja mundurów żołnierzy armii radzieckiej, oddziałów niemieckich, polskich oraz  strojów ludności cywilnej. Wystawę fotografii, map „Elbląga wczoraj i dziś” będzie można jeszcze podziwiać przez kilka dni w gabinecie 22. Zapraszamy!
B. Olszewska, W. Paczkowski


Autor: Izabela Pawełczak

APEL 8.02.2016 R

Licznik odwiedzin
1 8 1 4 4 3
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.