SPOTKANIE z MISTRZEM w SP 1 Elbląg

Dodano dnia: 11.02.2016
     Wielkich sportowców znamy zazwyczaj z nagłówków gazet albo ze szklanego ekranu. Od tej reguły są wyjątki i należy do nich Anna Rogowska. Była mistrzyni świata w skoku o tyczce, jako ambasadorka programu szkolenia Energa Athletic Cup, inspiruje i zachęca dzieci ze szkół podstawowych do uprawiania lekkoatletyki. W ramach cyklu „Spotkań z Mistrzem” w roli ambasadorki Energa Athletic Cup, dnia 10 lutego 2016 r. spotkała się z uczniami naszej szkoły. Nasz utytułowany gość to była mistrzyni świata, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich oraz aktualna rekordzistka Polski (4.85m/hala i 4.83/stadion) w skoku o tyczce kobiet. Największe sukcesy sportowe Anny Rogowskiej to:

2004 Igrzyska Olimpijskie / Ateny 3. miejsce
  2005 Halowe Mistrzostwa Europy / Madryt 2. miejsce
  2006 Halowe Mistrzostwa Świata / Moskwa 2. miejsce
  2007 Halowe Mistrzostwa Europy / Birmingham 3. miejsce
  2009 Mistrzostwa Świata / Berlin 1. miejsce
  2010 Halowe Mistrzostwa Świata / Doha 3. miejsce
  2011 Halowe Mistrzostwa Europy / Paryż 1. miejsce
  2013 Halowe Mistrzostwa Europy / Göteborg 2. miejsce

Podczas spotkania  mistrzyni zademonstrowała długą aż po sufit tyczkę, której długość wynosi prawie 4 i pół metra. Opowiedziała także o samej technice skoku. Była też możliwość zobaczenia i dotknięcia zdobytych przez Annę Rogowską medali. Uczniowi poznali różne konkurencje lekkoatletyczne łącznie z prezentacją sprzętu i akcesoriów służących do ich uprawiania. Wzięli również udział w licznych konkursach dotyczących wiedzy o lekkiej atletyce, a dla samej tyczkarki przygotowali galerię prac plastycznych  "Anna Rogowska w oczach dziecka" , które własnoręcznie namalowali (najlepsze prace zostały nagrodzone przez kapitułę Anny Rogowskiej). Na zakończenie spotkania odbyło się tradycyjne rozdawanie autografów, a także wspólne zdjęcie z mistrzynią.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie !

Autor: Artur Szadziul

Anna Rogowska