Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dodano dnia: 01.03.2016

 W dniu dzisiejszym nasi uczniowie uczcili ,,Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” uczestnicząc w uroczystym apelu przygotowanym przez p. Barbarę Olszewską i p. Wojciecha Paczkowskiego oraz uczniów klas 6-tych.  Apel informował o historii tych tragicznych epizodów polskich dziejów, prezentowane były sylwetki żołnierzy , mundury i broń. Był również konkurs na szybkość  układania taśmy amunicyjnej. Ciekawostką apelu była prezentacja przez ucznia klasy 6 d Jakuba Kostkowskiego sylwetki krewnego, ostatniego ukrywającego się  żołnierza polskiego podziemia,  Józefa Franczaka ps. ,,Lalek”.

Wojciech PaczkowskiAutor: Izabela Pawełczak

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Licznik odwiedzin
2 0 1 7 8 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: iod@ecuw.elblag.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.