Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

Dodano dnia: 10.03.2016

10 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Elblągu odbyło się spotkanie autorskie z ilustratorką i pisarką Panią Joanną Olech, autorką popularnych książek dla dzieci. 
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas II, III, IV, V i VI.
Joanna Olech na początku spotkania przybliżyła sylwetki znanych autorów literatury dziecięcej, którzy wykonywali różne zawody, a mimo to stali się również znanymi pisarzami.
Podkreśliła, że nie ważne jest to, jaki wykonuje się zawód lub jakie studia się ukończyło. Każdy może zostać pisarzem, jeżeli tego bardzo chce, ponieważ nie jest do tego potrzebne specjalne wykształcenie. 
Autorka opowiedziała dzieciom, jak została pisarką. Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści w oparciu o jej debiutancką książkę „Dynastię Miziołków”.
Joanna Olech zaprezentowała również serię „Przygody Pompona”, której głównym bohaterem jest smok - Pompon.
W związku z tym pokazała również swoją kolekcję smoków, wykonanych szydełkiem przez mieszkankę Elbląga, która niespodziewanie pojawiała się przed spotkaniem, aby podarować pisarce kolejne dwa małe, zielone smoki. Po krótkiej rozmowie okazało się, że jej córka jest uczennicą naszej szkoły. Pani Joanna Olech była mile zaskoczona.
Atrakcją spotkania były zabawy, zagadki i konkursy, oparte przede wszystkim na twórczości Joanny Olech. Wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni. Dzieci mogły również wykazać się kreatywnością, wymyślając na poczekaniu  historie o smoku, który miał różne nastroje.
Joanna Olech objaśniła również serię książek objętych programem wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat:  „Czytam sobie” na poziomie 1, 2, 3. Książki te nie mogą zawierać wyrazów z literami z ogonkiem oraz z dwuznakami. Podczas spotkania uczniowie wymyślali zdania dostosowane do nauki czytania w wieku 5-7 lat.
Autorka przybliżyła także treści książek pt.: „Tarantula, Klops i Herkules” i „Kto Ty jesteś?”
Pod koniec spotkania autorskiego można było zakupić książki Joanny Olech oraz uzyskać autograf z „miziołkową” pieczęcią.
Autorka złożyła również autograf na plakacie promującym spotkanie oraz zostawiła szkice, które powstały podczas spotkania. Zostały również zakupione pojedyncze egzemplarze jej książek (z autografem),  które zostaną wystawione na aukcji  w naszej szkole podczas najbliższej WOŚP.

Magdalena Korba-Bronicka
 


Autor: Izabela Pawełczak

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 6 2
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.