ZWYCZAJE WIELKANOCNE

Dodano dnia: 22.03.2016

W świetlicy przez ponad tydzień rozmawialiśmy z dziećmi o świętach wielkanocnych. Uczniowie poznali zwyczaje i obrzędy dotyczące tego okresu m.in co to jest: święcenie palm, śmigus-dyngus, kraszanka, pisanka, mazurek, bukszpan. Zdobytą wiedzę wykorzystały w czasie quizu oraz rozwiązywania zagadek. W grupach przygotowali kolorowe pisanki i palmy, które umieściliśmy w koszyku, powstała przepiękna olbrzymia święconka. Wszystkim w czasie wykonywania prac dopisywał dobry humor. Na zakończenie dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę „Wielkanocny stroik”. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły Ilona Król i Edyta Sierżęga.

Nauczyciele i uczniowie świetlicy SP 1 życzą Wszystkim Wesołych Świąt!!!

ZWYCZAJE WIELKANOCNE

IOD: iod@ecuw.elblag.pl