Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

WYPRAWA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Dodano dnia: 29.03.2016

W środę, 23 marca odbyło się w naszej szkole historyczno-przyrodniczo-religijne spotkanie dla uczniów klas 4-6 na temat Ziemi Świętej. Z okazji Świąt Wielkanocnych przybliżono dzieciom krainę, w której żył i nauczał Jezus Chrystus. Dzięki inicjatywie p. Paczkowskiego i współpracy kilku nauczycieli powstała szkolna replika Całunu Turyńskiego. Pan od historii opowiedział i pokazał, jak te płótna były wykorzystane. Wspólnie z p. Światkowską zaprezentowali ciekawe zdjęcia z Izraela i Palestyny, z miejsc narodzin, życia i śmierci Pana Jezusa. Pani od przyrody ukazała odmienność krajobrazu Ziemi Świętej od naszego - polskiego. Całość informacji dopełniła p. Wiertel cytując fragmenty Biblii.
Uczniowie poznali też niektóre zwyczaje żydowskie oraz tradycyjne ubiory męskie i żeńskie. Wszystkimi zmysłami dzieci doświadczały historycznej i obecnej krainy Jezusa. Degustowały kanapki z humusem przygotowane przez p. Paczkowskiego, macę upieczoną przez p. Światkowską i popijały gorzkimi ziołami zaparzonymi przez Panią katechetkę. Uczniowie mogli poczuć się jak naród żydowski w noc wyjścia z Egiptu pośpiesznie spożywający paschę. Zmysłem powonienia dzieci poznały wonności, którymi balsamowano umęczone ciało Chrystusa. Jako dodatkową ciekawostkę, miały okazję poczuć smak niezwykle słonej i zmineralizowanej wody z Morza Martwego.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczniów, ale też ich wychowawców. Wiele nowych informacji z historii, przyrody i religii, podanych w przystępny sposób, w ciekawej formie, na pewno zapadło głęboko w pamięci wszystkim uczestnikom spotkania.

Małgorzata ŚwiatkowskaAutor: Izabela Pawełczak

WYPRAWA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Licznik odwiedzin
2 0 1 5 8 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.