OWOCNA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ SZACHOWYCH

Dodano dnia: 01.04.2016

W dniach 11-13 marca br. w Ośrodku Oświatowo-Szkoleniowym „Arkadia” w Kazimierzu Dolnym odbyły się wyjazdowe warsztaty szachowe dla warszawskich nauczycieli uczestniczących w programie „Wars i Sawa grają w szachy” . Szkolenie zostało zorganizowane przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.
Do udziału w roli prelegentów zaproszono osoby z różnych miejsc Polski wyróżniające się w swoich regionach w dziedzinie wprowadzania szachów do szkół. Byli to:
- Robert Korpalski – wieloletni nauczyciel szachów z Wrocławia,

- Jolanta Katarzyna Dados – liderka wśród nauczycieli na Lubelszczyźnie
- Wiesława Walkowska – nauczycielka z Włoszakowic
- Grażyna Ciesielska – należąca do  najaktywniejszych nauczycieli w projekcie, na co dzień pracująca w Elblągu.

Nauczyciele z warszawskich szkół otrzymali dużą porcję praktycznych zabaw, konkursów, przedstawień  i sposobów prowadzenie lekcji szachowych, które pomogą urozmaicić zajęcia, zachęcić dzieci do królewskiej gry i czerpać z niej przyjemność.

( źródło : http://www.szachywszkole.pl )

OWOCNA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ SZACHOWYCH