Wyszukaj na stronie  
Jeste¶ tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

SPOTKANIE Z KULTURˇ ROMSKˇ

Dodano dnia: 07.04.2016

Dnia 4 kwietnia dzieci ze ¶wietlicy popołudniowej oraz uczniowie z klasy  III a spotkali się z przedstawicielami kultury Romskiej. Na zajęciach zorganizowanych w ¶wietlicy romskiej poznali¶my historię i kulturę tej mniejszo¶ci narodowej. Następnie wspólnie upiekli¶my ciasteczka kruche ciasteczka z jabłkami i cynamonem zwane Rateszkami. Przy okazji poznali¶my niektóre słowa w języku romskim. Gdy nasze ciasteczka znalazły się już w piekarniku, my podziwiali¶my stroje i tańce romskie. Dziewczynki miały  okazję przebrać się w przepiękne, kolorowe suknie, a chłopcy w spodnie, kamizelki oraz kapelusze i w tych cudnych strojach nauczyli¶my się podstawowych kroków tańca. To spotkanie wzbogaciło nasz± wiedzę na temat kultury romskiej. Ciasteczka były przepyszne, ¶wietnie się bawili¶my i już planujemy kolejne spotkanie!

Katarzyna Zadroga-Mikulska Autor: Izabela Pawełczak

SPOTKANIE Z KULTURˇ ROMSKˇ 2016

Licznik odwiedzin
2 0 1 2 6 6
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbl±g

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie s± prawnie strzeżone i bez zgody nie mog± być wykorzystywane.