Jeste¶ tutaj już od sekund

SPOTKANIE Z KULTURˇ ROMSKˇ

Dodano dnia: 07.04.2016

Dnia 4 kwietnia dzieci ze ¶wietlicy popołudniowej oraz uczniowie z klasy  III a spotkali się z przedstawicielami kultury Romskiej. Na zajęciach zorganizowanych w ¶wietlicy romskiej poznali¶my historię i kulturę tej mniejszo¶ci narodowej. Następnie wspólnie upiekli¶my ciasteczka kruche ciasteczka z jabłkami i cynamonem zwane Rateszkami. Przy okazji poznali¶my niektóre słowa w języku romskim. Gdy nasze ciasteczka znalazły się już w piekarniku, my podziwiali¶my stroje i tańce romskie. Dziewczynki miały  okazję przebrać się w przepiękne, kolorowe suknie, a chłopcy w spodnie, kamizelki oraz kapelusze i w tych cudnych strojach nauczyli¶my się podstawowych kroków tańca. To spotkanie wzbogaciło nasz± wiedzę na temat kultury romskiej. Ciasteczka były przepyszne, ¶wietnie się bawili¶my i już planujemy kolejne spotkanie!

Katarzyna Zadroga-Mikulska

SPOTKANIE Z KULTURˇ ROMSKˇ 2016