OLIMIPIADA PRZEDSZKOLAKA

Dodano dnia: 28.04.2016

28 kwietnia 2016r. w hali sportowej w naszej szkole  zorganizowaliśmy ,, Sportową Olimpiadę Przedszkolaka’’.
Udział w niej wzięły dzieci z Przedszkola nr 6, 17, 23, 33 oraz Przedszkole ,,Przyjaciele Kubusia’’. Głównym celem imprezy było zaszczepienie wśród najmłodszych zamiłowania do rywalizacji sportowej w duchu idei olimpijskiej. Olimpiadę rozpoczęto od uroczystego wniesienia znicza olimpijskiego. Następnie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie sportowe obiecując zdrową rywalizację i dobrą zabawę. Konkurencje sportowe rozpoczęli dorośli przedstawiciele przedszkoli – były to skoki w workach. Panie dzielnie walczyły ze sobą i były dużą atrakcją dla dzieci. W kolejnych dwunastu konkurencjach zmagały się już przedszkolaki. Po każdym wyścigu 3-osobowe jury przydzielało punkty, które potem komisja sędziowska sumowała. Sportową Olimpiadę Przedszkolaka wygrało Przedszkole ,,Przyjaciele Kubusia’’ zajmując I miejsce, II miejsce zajęło Przedszkole nr 23, III miejsce zdobyło Przedszkole nr 33, miejsce IV zajęło Przedszkole nr 6, miejsce V - Przedszkole nr 17. Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze. Bez względu na wynik wszystkie grupy otrzymały słodkie nagrody i dyplomy, zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Ewa Czarnecka

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2016