MAJOWE ŚWIĘTA

Dodano dnia: 02.05.2016

Dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji historii upamiętniającej Święto Pracy, Dzień Flagi, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Dwie uczennice wcieliły się w role redaktorek i pytały elblążan o to, z czym kojarzy im się miesiąc maj. Wszystkie napotkane osoby bezbłędnie opowiedziały o ważnych wydarzeniach związanych z dziejami Polski. Wywiad wzbogacony był o prezentacje multimedialne, film ukazujący pochód pierwszomajowy w Elblągu, który miał miejsce w latach 70-tych. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć, jak on wyglądał. Były również piosenki w wykonaniu szkolnych chórzystów. Atrakcją okazał się również pokaz strojów, w jakie ubierali się Polacy w XVIII wieku.

Barbara Olszewska i Wojciech Paczkowski

MAJOWE ŚWIĘTA 2016