ROK JULIANA TUWIMA

Dodano dnia: 18.12.2013

W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima przeprowadzono w klasach lekcje biblioteczne, na których przybliżono uczniom życie i twórczość autora. Chętni uczniowie klas VI przygotowywali prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości poety.

Uczniowie klas II, 31 października, wzięli udział w konkursie wiedzy „Znam wiersze Juliana Tuwima”.
14 listopada uczniowie z klasy VI „e” przygotowali inscenizację „Julian Tuwim znany i lubiany”. Podczas przedstawienia dzieci recytowały znane wszystkim wiersze poety i jednocześnie próbowały interpretować znaczenie wielu słów w odniesieniu do ówczesnych czasów.Po przedstawieniu podsumowano konkurs „Znam wiersze Juliana Tuwima”, Biorących w nim udział uczniów z klas II nagrodzono nagrodami rzeczowymi.
W listopadzie zaplanowano konkurs dla uczniów klas VI „ Życie i twórczość Juliana Tuwima”

ROK JULIANA TUWIMA