Wyszukaj na stronie  
Jesteś tutaj już od sekund
Szkoła Podstawowa nr 1

MARSZE NA ORIENTACJĘ

Dodano dnia: 23.05.2016

21 maja w sobotę grupa czwartoklasistów wzięła udział w XVI Otwartych Mistrzostwach PWSZ w Elblągu w Marszach na Orientację, które odbyły się w Bażantarni. Dzieci startowały parami a zadaniem ich było, posługując się mapą, znaleźć 7 wyznaczonych punktów - drewnianych słupków z perforatorami. Przy każdym punkcie należało odbić dziurki we właściwym miejscu mapy. Uczniowie poruszali się po bezpiecznej trasie wokół działek, ponadto ich ruchy były kontrolowane. Oprócz dokładnej instrukcji przed rozpoczęciem marszu, w wielu przypadkach dzieci otrzymały podpowiedzi na trasie, jak dotrzeć do danego słupka. Chłopcy poradzili sobie znakomicie. Jedynie dziewczynki pomyliły ścieżki, ale ich przygoda zakończyła się pomyślnie. Uczniowie z 4a - Mikołaj z Dominikiem też mieli pecha. Mogliby wygrać puchary, ale niewłaściwie perforowali swą mapę. Było im przykro. No cóż, zasad trzeba przestrzegać. Mogą być jednak dumni z siebie, ponieważ najlepiej czytali mapę i orientowali się w terenie. Wszyscy pełni emocji otrzymali dyplomy. Zwycięzcami zostali Oskar Walerski z 4c oraz Patryk Rojek z 4a, których uhonorowano pucharami. Przedpołudnie w Bażantarni obfitowało we wrażenia. Pogoda dopisała i humory dzieci też. To najważniejsze!

Małgorzata Światkowska  Autor: Izabela Pawełczak

MARSZE NA ORIENTACJĘ 2016

Licznik odwiedzin
2 0 1 4 1 0
KALENDARZ
KONTAKT
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Adama Mickiewicza

ul. Daszyńskiego 1
82-300 Elbląg

tel. 55 625 8460
fax. 55 625 8463
e-mail: sp1@info.elblag.pl
e-mail: sp1@elblag.eu

IOD: sp1@iod24.pl


Mam 6 lat

Bip
Erasmus
UE
Strona główna     |     O szkole     |     Galeria zdjęć     |     Kontakt
Copyright © 2013 Agencja Reklamowa GABO
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.