IV SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Dodano dnia: 27.05.2016

25 maja w środę odbył się w naszej szkole już IV szkolny Festiwal Nauki. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało Gimnazjum nr 9. Młodzież zademonstrowała naszym uczniom ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne. Dzieci nie miały ochoty opuszczać gabinetu przyrodniczego, gdzie za sprawą tajemnych sprawek gimnazjalistów działy się cuda. Wystarczyła wiedza z zakresu fizyki i chemii zastosowana w praktyce, i uczniowie z podstawówki osłupieli z wrażenia. Niesamowity okazał się pokaz z 4 - 8 uczniami w roli głównej, którzy w pozycji półleżącej, na ugiętych kolanach, oparci stopami o podłogę, w efekcie końcowym "zawiśli" nad ziemią.
Dzieci z klas 2 - 6 prezentowały przygotowane przez siebie doświadczenia w sali gimnastycznej. W tegorocznym festiwalu uczestniczyło 68 uczniów. Wielu z nich z iście naukowym zacięciem demonstrowało fizyko - chemiczne czary-mary. Oczywiście, wszystkie dzieci zgłębiły tajniki tych pokazów i potafiły wyjaśnić na czym polegały. Ci uczniowie, którzy przygotowali najciekawsze eksperymenty oraz ze swobodą profesjonalnego naukowca je omawiali, otrzymali certyfikaty "Uczeń - Naukowiec", umożliwiające wzięcie udziału w miejskim Festiwalu Nauki organizowanym przez elbląską uczelnię PWSZ - 9 czerwca. Dwoje najlepszych z najlepszych nagrodzono zestawami do hodowli kryształów, darowanymi przez Fundację Pro-Scholam. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w IV Szkolnym Festiwalu Nauki.
Co roku, w takim dniu, uczniowie zaskakują nas - nauczycieli swą kreatywnością i naukowym profesjonalizmem. Cieszy nas tak liczny udział dzieci w festiwalu. Cieszy to, że uczniowie podejmują wysiłek przygotowania doświadczeń i zgłębiają "Jak to działa?"
Gratulujemy wszystkim uczestnikom festiwalu nauki różnorodnych ciekawych dokonań! Dziękujemy rodzicom za pomoc swym pociechom w przygotowaniach przyrodniczych pokazów.
Mamy nadzieję, że naukowy duch nie opuści naszych uczniów i ambitnie będą się wykazywali w szkolnej codzienności.

Małgorzata Światkowska

IV SZKOLNY FESTIWAL NAUKI